Arakanlılar için 40 bin pound toplandı

Londralılar bir araya gelerek Arakanlı Müslümanlar için 40 bin pound bağış topladı.

Türk Katılım ve Gelişim Derneği’nden (Trend) Naciye Batkitar’ın öncülüğünde kermes düzenlendi.

Arakanlı Müslümanlar yararına düzenlenen kermese Türkiye’den ünlü televizyon sunucusu İkbal Gürpınar onur konuğu olarak katıldı.

Edomonton’daki bir salonda gerçekleşen kermese yüzlerce hayırsever katıldı.

Salonun dolup taştığı kermeste hayırseverler bağışta bulunmak için adeta yarıştı.

Arakanlılar için düzenlenen kermes 13 Ocak Cumartesi günü saat 10.00 – 18.00 arasında gerçekleşti.

İkbal Gürpınar’ın açılış konuşması ile başlayan kermeste ilahi sanatçısı Mehmet Zeki, Arakanlılar için yazdığı eserini ve 15 Temmuz Şehitleri için yazdığı eseri seslendirdi.

Ardından Gürpınar tekrar söz aldı. Ünlü sunucu konuşmasında Arakanda yaşananları anlattı.

Budistlerin Müslümanlara yönelik şiddetinin nereden başladığını, nasıl geliştiğini, artan şiddet ve katliamlara karşı Batının sessiz kaldığını anlattı.

Gürpınar, Türkiye’nin Arakanlı Müslümanlar için yaptığı yardımlardan da bahseden Gürpınar, Londra’da toplanan bağışın Türk Kızılayı’na teslim edileceğini açıkladı.

Kermes için Türkiye’den gelen sunucu İkbal Gürpınar, gençler ve işadamları ile akşam yemeğinde buluşmuştu.

Trend tarafından kayda alınan ve pek çok kişinin imzasını taşıyan bağış bilgisi sosyal medyada paylaşıldı. Belgede şu ifadelere yer verildi: “TREND (Turkish Engagement and Development) Türk Katılım ve Gelişim Derneği, Sayın Naciye Batkitar önderliğinde ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ın katılımıyla 11 Ocak 2018 iş adamlarına yönelik yemekten ve 13 Ocak 2018’de düzenlenen kermesten toplam 36 bin 146 pound ve 90 euro toplanmış olup ayrıca 3 bin 870 pound makbuz kesilmiş olup toplamda 40 bin 016 pound toplanmıştır.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.