2017 yılında neler yaşadık-KASIM

Kasım – 2017

– Britanya Alevi Federasyonu, Enfield Belediyesinin tahsis ettiği yeni genel merkez yerleşkesinin açılışını büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

– Londra’da 37. düzenlenen Dünya Turizm Fuarına Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden katılan temsilciler on binlerce ziyaretçi ağırladı.

– Kaan Aslan adlı 21 yaşındaki Türk vatandaşı Hackney’deki evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

– Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde Londralılar tarafından farklı etkinliklerle anıldı.

– Gezi olayları sırasında polis tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın anısını yaşatmak ve gençlere eğitim ve burs anlamında destek verme amacı ile kurulan ALİKEV Vakfı’nın düzenlemiş olduğu maraton, İstanbul ile eşzamanlı olarak Londra ve Birmingham’da yapıldı.

– Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 34. yıldönümü Londra Temsilciliği tarafından düzenlenen büyük bir resepsiyon ile kutlandı.

– KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Birleşik Krallık’ta yaşayan yurttaşları ile bir araya gelmek için Londra’da düzenlenen geceye katıldı.

– TÜRKİYE’NİN Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, Öğretmenler Gününde İngiltere’de hizmet veren Türkiye ve Kuzey Kıbrıslı öğretmenleri ağırladı.

– Yoksulluk iddia eden ve Manchester’da sahibi olduğu kebap ve pizza dükkanından yılda sadece 9 bin pound kazandığını iddia eden Mehmet T. hapis ve para cezasına çarptırıldı.

– Eski kız arkadaşının çıplak fotoğraflarını internet üzerinde paylaşan gence mahkeme tarafından hapis cezası verildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.