2017 yılında neler yaşadık-EKİM

Ekim – 2017

– Devlet yardımları ve vergiden muaf olma gibi konularda suçlu bulunan Salih Ö. adlı şahsa 135 bin pound para cezası kesildi.

– Güney Londra’da kırmızı ve beyaz çiğ et toptancılığı yapan Ahmet Şükrü, tarihi geçmiş et sattığı ve halkın sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle 53 bin 760 pound para, 4 ay ise hapis cezasına çarptırıldı.

– Muharrem Matemi dolayısıyla Dalston’daki İngiltere AKM ve Cemevi’nde Muharrem Cemi bağlandı. Aşure Gününde ise Başta Cemevi olmak üzere bazı dernek ve kurumlarda lokma dağıtıldı.

– Kıbrıs Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına başlatılan “Bir tutam saç” kampanyasına katılan Ceyda Alemdar, büyük bir titizlikle 4 yıldır uzatmış olduğu saçlarını keserek peruk üretilmesi için kanser hastalarına armağan etti.

– Türk Toplumu Futbol Federasyonu eski Başkanı ve Enfield Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Esendağlı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Esendağlı sevenlerinin katıldığı bir tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

– Kıbrıslı Kayıp Şahısların Yakınları Örgütü düzenlediği gece ile Kıbrıslı Türk ve Rum kayıp şahısları andı.

– Kırkısraklılar Dayanışma Merkezi 7. olağan kongresinde Hüseyin Kaya başkanlığında yeni bir yönetim seçti.

– Limasollular Derneği UK 16. olağan kongresinde Başkan Arife Retvan ile yoluna devam etme kararı aldı.

– Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94.yılı kutlamaları kapsamında Londra Büyükelçiliği’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlenirken, İngiltere Türk Dernekleri tarafındansa balolu kutlama gerçekleştirildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.