Büyükelçilikte Cumhuriyet resepsiyonu

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94.yılı kutlamaları kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği’nde düzenlendi.

Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç’in ev sahipliğindeki davete İngiltere ve Londra’dan yüzlerce Türk ve yabancı konuk katılırken, İngiltere’nin Avrupa ve Amerika’dan sorumlu Bakanı Sir Alan Duncan, resmi ziyarette bulunan Hayati Yazıcı başkanlığındaki Türk milletvekilleri ve İngiltere’nin ünlü futbol kulübü Arsenal’in Türk oyuncusu Mesut Özil resepsiyonda bir araya geldi.

Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyonda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu.

DARBE KABUL EDİLEMEZ

İngiltere’nin Avrupa ve Amerika’dan Sorumlu Bakanı Sir Alan Duncan 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişimine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Öncelikle Cumhuriyetinizin 94’üncü yılını kutluyorum. Ülkeniz, meslek hayatımda geniş bir yer tutmaktadır.  Beş kere Türkiye’yi ziyaret ettim. 15 Temmuz darbe girişimi, demokratik bir rejimde hükümeti devirmeye girişmek kabul edilemez. İngiltere darbe girişimini kınayan ilk ülkelerden biridir.”

MESUT ÖZİL’E İLGİ YOĞUN

İlk defa böyle bir davete katıldığını belirten ünlü futbolcu Mesut Özil, mutluluğunu ifade etti. Geceye katılan davetliler ise Mesut Özil ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin