Turgut Esendağlı son yolculuğuna uğurlandı (Videolu haber)

Türk Toplumu Futbol Federasyonu eski Başkanı ve Enfield Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Esendağlı son yolculuğuna uğurlandı.

Londralıların, bilhassa da futbol camiasının yakından tanıdığı isim Turgut Esendağlı geçen hafta hayatını kaybetmişti. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Esendağlı sevenlerini yasa boğdu.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Merhum Esendağlı’nın naaşı Kuzey Londra’da bugün kılınan cenaze namazının ardından sevenleri tarafından toprağa verildi. Yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazı saat 10.45’te Palmers Green Camisinde kılındı. Merhumun defin törenine siyaset, futbol, iş ve eğitim dünyasından yabancı isimler de olmak üzere tanınmış simalar katıldı. Defin töreninde Burhan Aygün Hoca kıldırdığı cenaze namazı öncesi, “Önünde tabut olan birine nasihat gerekmez; çünkü gördüğü manzara kendisine nasihat olarak yeter de artar bile. Turgut kardeşimizin soyadı Esendağlı’ydı, eseni kaldıralım dağ gibi kardeşimizdi. Giderken hepimize ders vererek gitti. Kendisini saygıyla anıyoruz.” ifadelerini kullandı. Aygün’ün kısa konuşmasının ardından merhum Esendağlı’nın cenaze namazı kılınarak naaşı defnedileceği mezarlığa götürüldü. Esendağlı, Enfield Lavender Hill Mezarlığında toprağa verilerek dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.