Ezo Sarıcı, Marlow’da resital verecek

 

Woking Young Musician of the Year 2016

Geçtiğimiz Kasım ayında Marlow ve Woking müzik yarışmalarında üstün performanslarıyla iki birincilik elde eden Ezo Sarıcı, “Marlow U3A Music Appreciation Group’un özel resital daveti üzerine 19 Mayıs Perşembe günü ilk resitalini verecek.

Ezo Sarıcı 17 Kasım’da,  Marlow’da gerçekleşen Marlow Festival of Music & Drama adlı müzik yarışmasında en yüksek mertebe olan “Outstanding – (Olağanüstü)” derecesiyle elde ettiği birincilikle Altın Madalya’nın sahibi olmuş,  “The Most Outstanding String Player” ödülüne de layık görülerek “Maritz Cup” kupasını da almaya hak kazanmıştı. Aynı yarışmada “Repertuara Üstün Hakimiyet” ödülü olan Rotary Club of Marlow’s Prize’ı da elde eden Sarıcı, ulaştığı üç ayrı kategorideki birincilikle bu Perşembe günü gerçekleşecek olan resital teklifini almıştı.

Piyanoda Marisa Conford’un eşliğiyle gerçekleşecek olan resitalde Ezo Sarıcı, Partita No.2 in Dminor  (J.S. Bach), Three Sonatas-Op. 137- No.3 (Schubert), Four Romantic Pieces- No. 2  (Dvorak), Sonata in C minor -Op. 45 – 1st movement (Grieg), Romance (Reinhold  Gliere), Scherzo-Tarantella- Op.16 (Wieniawski) adlı eserleri yorumlayacak. Quoiting Square, Oxford Road, Marlow SL7 2NL adresindeki Christ Church URC’de sunulacak resital, saat 11:00’de başlayacak.

BAŞARILARLA DOLU BİR YIL

19 Kasım Perşembe günü  Woking Music  Festival’de de yine “Outstanding” derecesiyle birincilik elde eden Sarıcı, 19 Mart’ta, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen “Josef Micka International Violin Competetion”  adlı yarışmada ise ikincilik elde etmişti.

Halen Guildhall School of Music And Drama’ya devam edip, her yıl İspanya’da düzenlenen “International Violin Course of Benicassim” kurslarında final müzisyeni olarak sahne alan Ezo Sarıcı, önümüzdeki akademik yıldan itibaren başlamak üzere, dünyanın en iyi müzik konservatuarlarından kabul edilen, toplam 80 öğrenci kapasiteli The Yehudi Menuhin School’a kabul edildi.

Kemanda ustalık kursları olarak sürdürülüp, dünyaca ünlü keman profesörlerinin dersler verdiği “New Virtuosi” kurslarına üç yıldır devam eden Sarıcı, bu yıl ünlü solist Profesör Krzysztof Smietana ile çalıştı.

KONSERLER SERİSİ

İngiltere’deki olağanüstü genç yetenekli müzisyenleri destekleyen “Future Talent” adlı vakfın, 5 Mayıs Perşembe günü düzenlemiş olduğu özel konserlerde Buckingham Palace’da, 30 Nisan Cumartesi günü ise Manchester’daki Royal Northern College of Music’de solist olarak sahne aldı. 16 Mart Çarşamba günü Royal Festival Hall’de, 2 Mayıs Pazartesi günü St. John Smith Square konser salonunda senfoni orkestralarında yer aldı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin