Deniz ve Ediz’e Londra’dan bol yıldızlı alkış

 

Deniz ve Ediz Ozer Tiyatro Posteri

 

Edinburgh Fringe  Tiyatro Festivali’nde göz dolduran,  tiyatro oyuncusu Deniz ve Ediz kardeşler Londra’da  sahneye çıktı.

Dünyaca ünlü tiyatro yazarı David Pinski’inin yazdığı Hazine isimli oyunun  İngiltere prömiyeri Londra’da yapıldı.  Oyunda rol alan Deniz Özer ve  Ediz Özer  sahnede ki performasnlarıyla göz doldurdu.

Geçtiğimiz  ağustos ayında 68. kutlanan, dünyanın en büyük tiyatro festivali ‘Edinburgh Fringe’  de İngiliz oyun yazarı  Sekspir’in Bottoms Up oyunuyla sahne alan çocuk sanatçılar Deniz ve Ediz Özer burada da izleyenlerden ve eleştirmenlerden güzel yorumlar almıştı. The Bottoms up oyunun afişine de fotoğrafları konulan Deniz ve Ediz mayıs ayından beri televizyonlarda gösterime giren Vodafone telekomünikasyon firmasının reklam filiminde de yer aldılar.

OZER-1

Alice Malın’ın yönetmeliğini yaptığı oyun yoksul bir mezarcının ve karısının genç ve güzel kızı ile hastalıklı oğlunun sıradan hayatlarını anlatırken, insanoğlunun para ile imtihanına dikkat çekiyor.

Fakir mezarcının güzel kızı, zengin ve yakışıklı bir eş bulup kasaba da yaşama hayalleriyle avunurken, kardeşi elinde mezarlıkta bulduğu altın paralarla çıkagelir. Altın paraları kasaba da bozdurup  çok pahalı ve güzel kıyafetler ve mücheverler alan kız bütün  kasabanın dikkatini çeker ve mezarcının hazine bulduğu söylentisi bütün kasabayı sarar.

Mezarlığa akın eden halk, mezarlığı altüst ederek, hazinenin geri kalanını bulmaya çalışır. Belediye başkanı, tüccarı, bankacısı, din adamı, öğretmeni, yardım kuruluşu gönüllüleri ve halkın genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden gece boyunca yaptığı kazının sonunda, cesetler ortaya saçılır. Oyunun sonunda insanlar aç gözlülükleriyle yüzleşirken çeşitli bahaneler uydurarak kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar.

OZER-4

Para  ve insan ilişkisinin sorgulandığı oyunun İngiltere premiyerinden akılda kalan replik seyirciler tarafından alkışlarla tekrarlandı. “Para, oh, para! Cebinde para olması bambaşka bir duygu. Para insanı ısıtıyor. Bir bilseydin insanın  kendini ne çok güvende ve rahat hissettiğini . Yeni bir bedende, tazecik bir derinin altında gibi…”

Broadway sahnelerinde de gösterilen ve İngiliz tiyatro eleştirmenlerinden de tam not alan temsil, The Finborough Tiyatrosu’nda  14 Kaşıma kadar sahne alacak.

OZER-2OZER-3

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin