Türk sanatçıların eserleri Londra’da sergilendi

Yoğun bir davetlinin katılım gösterdiği etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin diplomatik temsilcileri, Arap Kraliyet Ailesi üyeleri, moda sanatçıları, sanat dergisi temsilcileri, blog yazarları, vakıf ve dernek temsilcileri katıldı.

İkincisi 5 Kasım 2017 Pazar günü düzenlenen sergide Türkiye ve İngiltere’de yaşayan sekiz ressam, birer heykeltıraş ve mozaik sanatçısının eserleri sergilendi. Akın Ekici, Ayla Çıtak, Ayşegül Coles, Gülay Yüksel, Mehmet Hakan Demirok, Metin Güçlü, Patrick Faure, Renk Erbil Martin, Saba Çağlar Güneyli, Renin Zeynep Şimşek isimli sanatçıların katıldığı sergide on değişik artistik stil, perspektif ve duygulardan oluşan eserler yerini aldı.

Sanatçıların eserlerinin dünyanın en önemli metropollerinden biri olan Londra’da tanıtılmasının amaçlandığı sergide, Türkiye’nin kültürel zenginlikleri ve sanatsal projeleri tanıtıldı.

Serginin açılış resepsiyonunda, Londra’da yaşayan flüt sanatçısı Koza Unal ve keman sanatçısı Laurance Wheatley katılımcılara eşsiz bir müzik dinletisi sundular.

Zeynep Ober konuşmasında sponsorlarına destekleri için teşekkürlerini sundu. Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Ober, proje hakkında bilgiler verdi.

1

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin