Her gün 4 otobüs şoförü saldırıya uğruyor

otobus

Londra Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Transport for London (TfL) kurumunun verilerine göre günde ortalama 4 otobüs şoförü fiziksel veya sözlü saldırıya uğruyor.

Başkentin ulaşımından sorumlu kurumdan yapılan açıklamada, son 3 yıl içerisinde 4 bin 967 saldırı olayı rapor edildi.  Saldırıların yüzde 38’inin taciz ve herhangi bir aletle yapıldığı belirlendi. Belediye meclis üyeleri polisin bu konuda daha aktif davranmasını ve önlemler alınması çağrısında bulundu. TfL otobüs ve metro çalışanlarına yönelik olayların ayrı bir birim tarafından değerlendirildiğini belirtirken,otobüs şoförlerinin merkezlerine telsiz bağlantısı bulunduğunu ve olası saldırıların merkez aracılığıyla polise rapor edildiğini kaydetti.

Londra’nın sembollerinden birisi olan 7 bin 500 dolayında otobüs, günde 6 milyondan fazla yolcu taşıyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.