Soğuyan havalar kalp krizi riskini artırıyor

Yeni araştırmalar, Doğu’dan gelen soğuk havaların ölümcül kalp krizlerini tetikleyebileceğini ortaya koydu.

Sıcaklıktaki ani düşmeler, hayatı tehdit eden kalp krizi riskini arttırdığı ve hava sıcaklığının düştükçe riskin daha da arttığını kanıtladı.

Araştırmada, herhangi bir günde her 5 ° C sıcaklık değişikliği için kalp krizi riski yaklaşık yüzde beş oranında arttığını belirtti.

Michigan Üniversitesi yazarı Dr. Hedvig Andersson, bunun nedeninin tam olarak belli olmamakla beraber, “Vücudun sıcaklık değişimlerine karşı dirençli olmasına rağmen, daha hızlı ve aşırı dalgalanmaların bu sistemlerde daha fazla stres yaratmasına neden olabileceğini düşünüyoruz.” dedi ve bu sağlık sorunlarına katkıda bulunabileceğini ifade etti.

Sağlık görevlileri, kış ölümlerinin her 5’inden 2 sinin kalp krizi nedeni ile gerçekleştiğini bu aşırı ölümlerin artışındaki nedenin soğuklardaki ani değişiklikler olabileceğini işaret etti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.