Britanya Kıbrıslı Türk Profesyoneller bir araya geldi

BRİTANYA Kıbrıslı Türk Profesyoneller, kuruluşunun ardından ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi.

BRİTANYA Kıbrıslı Türk Profesyoneller, kuruluşunun ardından ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Mart ayında KKTC Londra Temsilci Zehra Başaran’ın katkılarıyla Londra’da kurulan Britanya Kıbrıslı Türk Profesyoneller (British Turkish Cypriot Professionals, BTCP) üyeleri yemekli bir davette buluştu.

Pek çok farklı sektörden iş insanını bir araya getiren Britanya Kıbrıslı Türk Profesyonellerin yönetim kurulu Ceyhun Sesigüzel, Eda Ayyıldız, Fatma Hüseyin Yazıcı ve Hilmi Osman’dan oluşuyor.

Yaklaşık 40 iş insanının buluştuğu geceye KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran da katıldı.

Kısa bir konuşma yapan Zehra Başaran, Kıbrıs Türkünün yurt dışında güçlü bir diasporaya sahip olması ve yaşamın her alanında birlik ve dayanışma ile çalışması gerektiğini söyledi. İki yıllık temsilcilik süresince bu tür projelere önderlik yapmaktan çok memnun olduğunu belirten Başaran, özellikle BTCP gibi sivil toplum kuruluşlarının günümüzde geldikleri ülkenin yanı sıra içinde yaşanılan ülkede de yeni bir dünya yaratılmasında öncü güç olduklarını sözlerine ekledi.

Başaran’ın ardından söz alan BTCP yöneticilerinden Eda Ayyıldız ise oluşumlarının genç ve dinamik üyelerinin birikim ve deneyimlerini paylaşarak sinerji yaratmayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Toplum ve iş dünyasını bir araya getirmek, eşgüdümlü çalışarak projeler geliştirmek gibi amaçlarımız var” dedi.

Ceyhun Sesigüzel ise BTCP’nin vizyon sahibi pek çok yetenekli üyeye sahip olduğunu vurgulayarak, “Yılda 4 kez bir araya gelerek ‘neler yapabiliriz’ diye beyin fırtınası yapacağız. Birbirimizle sürekli iletişim içinde olarak yeni iş fırsatları ve teknolojik gelişmeleri değerlendireceğiz.” diye konuştu.

BTCP yönetim kurulu Başaran’a desteklerinden dolayı çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.

Davet öncesi Londra Gazete’ye konuşan BTCP yöneticilerinden Eda Ayyıldız, oluşumlarının detaylarını anlattı.

“Birçok iş insanı arkadaşımızla kendi toplumumuzda birbirimize iş paylaşımı yapmak istiyorduk ama kendi yaş grubumuzda ve iş hayatında Kıbrıslı iş insanlarını pek tanımıyorduk. Küçük bir grubumuz vardı ve bir grup kurup birbirimizle iş paylaşmak istedik. BTCP kurucuları olarak ben (Eda Ayyıldız) turizm sektöründe, Ceyhun Sesigüzel görsel pazarlama sektöründe, Hilmi Osman inşaat sektöründe, Fatma Hüseyin Yazıcı ise hukuk sektöründe çalışıyoruz. Kıbrıslı Türkler olarak iş hayatında üst düzey yerlerde olan insanlarımız var fakat birbirimizden haberdar değiliz. Biz Kıbrıslılar artık Birleşik Krallık’taki 4. hatta 5. kuşağız bu sebeple bağlarımız biraz kopuk fakat BTCP ile yeni köprüler kuracağız.”

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin