Arakan için kermes düzenlenecek

ARAKAN’da yaşanan Müslümanların yaşadığı acıları dindirmek için Londralılar tarafından 13 Ocak’ta düzenlenecek olan yardım kermesine tüm toplumumuzun davetli olduğu bildirildi.

Sosyal medya üzerinden duyurulan yardım kermesi ile ilgili olarak paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor.

Dünyanın en çok zülüm gören halklarından biri Arakanlı Müslümanlar. Arakanlı Müslümanlara etnik temizlik yapılıyor. Arakan’ın Sittwe bölgesinde Müslüman oranı 2012 %40 iken 2017 de %3. Arakanlı Müslümanlar cinayete kurban gidiyor, sistematik tecavüze uğruyor, çocukları öldürülüyor, evleri yıkılıp yağmalanıyor. Çocuk, kadın, genç, yaşlı… Her yaştan ve gruptan yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak isteyen siz hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım operasyonu başlatan Türk Kızılay’ına bağışlanacaktır. Bu çığlığa sessiz kalmayan herkesi desteğe davet ediyoruz.”

Arakanlılara yardım kermesi ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ın katılımıyla 13 Ocak Cumartesi saat 12.00-18.00 arası 205 Fore Street Broad House Edmonton N18 2TZ adresinde yapılacaktır.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin