Arakanlı Müslümanlar için Londra’da kermes

UETD genel merkezi ve Türk Kızılayı’nın başlatmış olduğu Arakana yardım kampanyası kapsamında UETD UK bölge başkanlığı ve diğer Türk sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla Arakana yardım kermesi düzenlenecek.

Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası topraklarından edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlara yine büyük acılar yaşatılıyor.

Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, on binlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Kızılayı, bölgeden yükselen yardım çığlığına sessiz kalmayarak yeniden harekete geçti.

UETD UK’den yapılan açıklamada “Çocuk, kadın, genç, yaşlı, her yaştan yüz binlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak için UETD UK, MUSiAD UK, İHH UK, TUSU, Luton Türk Eğitim ve Kültür Merkezi, Batı Londra Türk Merkezi ve Ihlara Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak düzenlendiğimiz yardım kermesine katılarak, Avrupalı Türkleri bir kez daha bu çığlığa sessiz kalmamaya, Arakanlı Müslümanlarla dayanışmaya davet ediyoruz. Gelin, bu zorlu şartlarda onlar için bir kez daha harekete geçelim. Yaralarını birlikte saralım. Arakanlı Müslümanlar yardımlarımızı bekliyor. ” ifadelerine yer verildi.

Tarih: 24 Eylül Pazar

Yer: Ingiltere Türk Diyanet Vakfı

31 High St, London N8 7QB

 

Saat: 13:00 – 19:00

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker