Nuriye ve Semih için sahne aldılar (Video)

AÇLIK grevindeki tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Londra’da dayanışma gecesi düzenledi.

Day-Mer’in( Türk ve Kürt Toplum Dayanışma Merkezi) ev sahipliğinde gerçekleşen geceye onlarca kişi katıldı.

Nuriye ve Semih için düzenlenen gecede Canan Sağar, Bergüzar Erdoğan, Gönül Ulutaş, Genco Özkan, Ali Dil, İbrahim Kırılmaz, Hasan Yıldırım, Baran Deniz, Salman Aybars, Hasan Yıldırım ve Müzikavesta gurubu sahne aldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan müzisyen Bergüzar Erdoğan, “Her haklı ve onurlu eylemin yanında olmak gerektiğini, bir nebze de olsa fikir ve eylemlerle destek vermek gerektiğini düşünüyoruz. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, biz bu haklı direnişe bir nebze olsun destek olmak için bu etkinliği düzenledik.” dedi.

Gecede sahne alan sanatçılardan Canan Sağar ise “Müzisyenler olarak ölümü değil, yaşamı savunduğumuz için haksız yere görevlerinden ihraç edilen yüz binlerce insanı destekliyoruz; işlerine iade edilmelerini diliyoruz.” diye konuştu.

Geceye katılan isimlerden Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, Londra Gazete’ye açıklama yaptı. Erbil, “Nuriye ve Semih yalnız değildir. Nuriye ve Semih hepimiz için bir sınav niteliğindedir. Aynen tüm diğer mazlum ve mağdurların haklarını savunmamız gerektiği gibi. Karanlığın temsilcileri önce bilim insanlarını hedef aldı çünkü aydınlıktan korkuyorlar. Aydınlarımıza ve akademisyenlerimize sahip çıkıyoruz. Bugün düzenlenen etkinlikte emeği geçen tüm sanatçılarımıza ve ev sahipliğini yapan Day-Mer kurumumuza teşekkürler.” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin