Londra’da “Gazze’ye Bir Damla Su Ol” konferansı

 

580A7669

İngiltere’de bulunan İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Vakfı İHH yetkilileri ve Zeytin Ağacı derneğinin ortak çalışmaları sonucu gerçekleştirilen ‘’Gazze’ye Bir Damla Su Ol’’ paneli geçtiğimiz Pazar günü Edmonton

 

580A7721sevki yilmazİngiltere İHH başkanı Ali Tahirhollanda ıhh basknanı Selamı YukselAvusturya IHH başkanı Vahit Toy

İslam Merkezi’nde (Edmonton Islamic Center) gerçekleştirildi. Panelde konuşma yapmak için katılanlar arasında Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Hollanda IHH başkanı Selami Yüksel, Avusturya IHH başkanı Vahit Toy, İngiltere İHH başkanı Ali Tahir, Zeytin Ağacı derneği başkanı Günay Veli bulundu. Panel Gazze’de su kuyusu açtırmak için yapılan programda 13 bin 500 pound değerindeki su kuyusu için hayırseverler arasında para toplayarak projenin temelleri atıldı.

Konferansta ilk konuşmacı olarak söz alan Hollanda İHH başkanı Selami Yüksel yaptığı konuşmasında İHH derneklerinin yapmış olduğu yardımlar ve etkinlikler hakkında bilgi Verdi. Yüksel ‘’Gazze’ye Bir Damla Su Ol” projesi için hepimizin burada toplandık. Bizler bir marka olduk. Gittiğimiz uzak ülkelerin çoğunda yoksullara yardımda bulunan, şefkat gösteren mutlaka bir İHH yetkilisi görebilirsiniz. Hollanda İHH olarak Ramazan ayı içerinde 20 farklı ülkede çalışmalar yaptık. Bir Hollanda atasözünde de olduğu gibi Güven kaplumbağa hızında gelir At hızıyla geçer. Bizler de uzun yıllardır bun güveni gerçekleştirmek için çalışıyoruz.’’ dedi.

 

580A7683

Avusturya İHH başkanı Vahit Toy ise yaptığı konuşmada herkese böyle bir amaç için bu programa katılanlara çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı. Başkan Vahit Toy konuşmasında vurguladığı en önemli konu kardeşlik ve sevgi olduğunu söyledi. Toy “Bizler susuzluğun yaşanmış olduğu yerlere elimizden geldiği kadar yardımlarımızı gerçekleştireceğiz. Burada umarım ki Gazze’ye söz verilen su kuyusu projesi için gereken yardımı toplayacağımızı düşünüyorum’’ diyerek sözlerine son verdi. İngiltere İHH başkanı Ali Tahir ise konuşmasına yapılan yardımların öneminden ve nerelere yapıldığı hakkında kısa bilgiler verdi. Gazze’ye yardım etmek için toplanan herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı. Zeytin Ağacı Derneği başkanı Günay Veli ise Gazze’ye Bir Damla Su Ol projesinin nasıl başladığını anlatarak konuşmalarına başladı. Veli, sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan gencin çağrısı sonucu böyle bir yardım için çalışmalara başladığını, insanların su olmadan hiç bir şey yapamayacağını vurgulayarak, bu yardımların Gazze’deki insanlar için çok güzel bir destek olacağını ifade etti.

580A7706

“BOMBAYLA ÖLEN ÇOCUKLAR ESRARLA ÖLENLERDEN DAHA ŞANSLI”

Eski milletvekili Şevki Yılmaz ise yaptığı konuşmada “İslam aleminin kurtuluş yollarını hep birlikte aramalıyız. Asıl susuzluk yaşayanlar Londra yaşayan çocuklardır. Oralarda bomba ile ölen çocuklar esrar ve eroin yüzünden ölen çocuklar daha şanslılardır. Zalimlerin bombasından cennete giriyorlar.’’ Türkiye’deki duruma da değinen Yılmaz ‘’İktidarı şımartıp, tahrik etmeyin. Türkiye şuan da süper güç değildir. Türkiye şuan Kızılay devleti olmuştur. Hükümete yüklenmeyin, altından kalkamayacağı yükün altına giremezler.’’ dedi.

Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin