Yaşar İsmailoğlu için gece düzenleniyor

ŞAİR, yazar ve araştırmacı kimliği ile ve toplumsal çalışmaları ile Kıbrıslı, Türkiyeli Türk ve Kürt toplumları arasında tanınan Yaşar İsmailoğlu için 15 Mart Perşembe gecesi özel bir gece düzenleniyor.

İsmailoğlu bu yıl sanat yaşamının 50. yılını tamamlamış bulunuyor. İsmailoğlu sadece sanat alanında değil, toplumlarımızı ilgilendiren birçok önemli konularda görevler üstlenmiş bir kişiliktir.

İsmailoğlu’nu onurlandırmak için birlikte çalıştığı dernek ve kuruluşların işbirliği ile organize edilecek olan renkli gecede sanatçının özellikle şair kimliği vurgulanacaktır. Yazdığı şiirler Türkçe ve İngilizce olarak okunacaktır.

Geceye katkıda bulunan kuruluşlar şunlardır: Kıbrıs Türk Toplum Merkezi, Kıbrıslı Sanatçılar Platformu, Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Halkevi, Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği, Britanya Alevi Federasyonu, Hackney Kıbrıslılar Merkezi.

15 Mart Perşembe saat 19.00’da başlayacak etkinliğe Kıbrıs Türk Toplum Merkezi ev sahipliği yapacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.