Tesla’dan elektrikli minibüs hamlesi

Dünyanın ne önemli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 12 koltuklu minibüs modeli geliştiriyor.

Elon Musk şirketi olan The Boring Company, kalabalık kentlerde Boring Tunnel adı verilen tünellerle beraber trafiğe takılmadan hızlı yolculuklar sunmayı amaçlıyor. Tesla tarafından üretilecek elektrikli minibüsler Kaliforniya eyaletinde bulunan Rancho Cucamonga şehri ile Ontario Uluslararası Havalimanı’nı birbirine bağlayacak.

12 kişilik yolcu kapasitesinin yanı sıra geniş bir bagaj alanınada sahip olacak olan elektrikli minibüs, saatte 200 kilometre hızla tüneller içerisinde ilerleyebilecek.

Minibüsün ne zaman üretileceği ve ilk olarak ne zaman kullanılacağı ise bilinmiyor. Fakat minibüs 2021 yılının ikinci çeyreğinde Elon Musk tarafından tanıtılması bekleniyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.