Büyükelçilik önüne siyah çelenk bırakıldı

580a7785

CHP İngiltere Birliği, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan gözaltılar ve aramalara tepki göstermek için Türkiye Londra Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktı.

Yaklaşık 35 kişinin Londra Büyükelçiliği önünde toplanmasının ardından Chp İngiltere Birliği Başkan Yardımcısı Elif Gülle Gelirli basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Gazetesi Susturulamaz sloganı ile gerçekleştirilen açıklamada “Bildiğiniz üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosunun talebi il, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ve yazarları hakkında arama ve gözaltı kararı alınmış ve 31 Ekim 2016 Pazartesi günü soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine ve yazarlarına yöneltilen suçlama PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine muzahir olmak ve 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce darbeyi meşrulaştırıcı yayınlar yapmaktır. AKP yıllarca FETÖ ile elele yürürken ve FETÖ için “Ne istediler de vermedik?” diyerek, bu örgüte yıllar boyunca yardım ve yataklık yaptıklarını birinci ağızdan itiraf ederken Cumhuriyet Gazetesi yazarları defalarca FETÖ’nün Türkiye için ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu yazdılar. Küçücük çocukların kamplarda, bu örgütün emelleri doğrultusunda zehirlendiklerini haykırdılar ama AKP bütün bunlara kulak tıkadı ve hiçbir önlem almadı. Aynı şekilde 15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkan ilk gazete yine Cumhuriyet Gazetesi’dir. Atatürk’ün isteği ile kurulan Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye Cumhuriyet, ile aynı yaştadır ve kurulduğu günden bugüne bütün baskılara ve dayatmalara rağmen yayın çizgisinden ödün vermeyerek Türkiye’nin onuru olmuştur.” ifadeler,ne yer verildi. Yapılan basın açıklamasının ardından büyükelçilik binasının önüne siyah çelenk bırakan CHP İngiltere Birliği üyeleri, prtoesto gösterisini atııkları sloganlarla sonlandırdı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.