Barones Hüseyin, BM konferansına katıldı

meral.ece1İngiliz Parlamentosu Lordlar Kamarası üyesi Barones Meral Hüseyin-Ece, geçtiğimiz hafta New York’ta Birleşmiş Milletler’de düzenlenen ‘Kadının Statüsü’ adlı bir konferansa İngiltere’yi temsilen katıldı. Konferansın teması ‘kırsal bölgedeki kadının güçlendirilerek, yoksulluğun yok edilmesi’ oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Barones Hüseyin-Ece, İngiltere’nin gelişmekte olan ülkelerdeki kadın ve genç kız nüfusunu desteklemede gurur duyulacak bir geçmişe sahip olduğunu, ülkenin verdiği finansal destek bakımından dünyada dördüncü sırada olduğunu ifade etti. Konferans esnasında kadınlara yönelik görev yapan pek çok sivil toplum örgütü üyesi ile tanıştığını belirten Ece, Afganistan’daki kadınlara yardım eden kişilerle de biraraya geldiğini söyledi.

Ziyaret kapsamında Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Ertuğrul Akapan ile de biraraya gelen Ece, Türkiye’den konferansa katılan toplum örgütleri ile temaslarda bulundu.

Daimi Temsilci Akapan ile görüşmesine değinen Barones, BM önderliğindeki Kıbrıs müzakerelerini konuştuklarını, Kuzey Kıbrıs halkının uğradığı haksızlıklara dikkat çekmek amacıyla Londra’da ortaklaşa bir toplantı düzenleme kararı aldıklarını belirtti.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.