Yaz aylarını Ebru’lu değerlendirin

Londra’da yaşayan tanınmış Türkçe öğretmeni ve Ebru sanatçısı Sultan Demir, yetişkinler ve çocuklar için yaz dönemi yoğunlaştırılmış Ebru kursu kayıtlarına başladı.

Özellikle Kuzey Londra’da bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşlarında yetişkinlere ve okullarda ise çocuklara dersler veren Sultan Demir, Edmonton Green Center’da 5’er haftalık yoğunlaştırılmış Ebru dersleri verecek. Kurs süresinin sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek ve çalışmaları sergilenecek. Bugüne kadar verdiği kursların yanısıra festival ve etkinliklerde açtığı standlarla ebru sanatının toplumumuza tanıtımında önemli bir yeri olan Sultan Demir, kursların yaz aylarını ve tatil dönemini verimli geçirmek isteyen kişiler için ideal olduğunu vurguladı. En eski  kağıt süsleme sanatlarından birisi olan Ebru’nun, doğal toprak  boyaların yoğunlaştırılmış su üzerine serpilerek nakışlı kağıt elde etme sanatı olduğunu ifade eden Demir, bu sanatın çocukların zihinsel dünyalarını zenginleştirip dinginleştirdiği ve özellikle hiperaktif çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğunu kaydetti. 

Daha önce aralarında Yunus Emre Kültür Merkezi’nin de bulunduğu bir çok kurum bünyesinde kurslar düzenleyen Sultan Demir’e   HYPERLINK "mailto:sultan-demirr@hotmail.com" <span style="text-decoration: underline ; color: #0433ff">sultan-demirr@hotmail.com</span> mail adresi veya 0779 532 7500 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Daha fazla göster

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin