Day-Mer’in Festival şenliği bu yıl Clissold Park’ta değil, ekranlarda olacak

 TÜRK Kürt Toplum Dayanışma Merkezi (Day-Mer) her yıl geleneksel olarak düzenlediği kültür ve sanat festivalini bu yıl internet üzerinden gerçekleştireceklerini duyurdu.

Day-Mer tarafından yapılan açıklamada pandemiden kaynaklı kısıtlamalara rağmen final festival’nin bu yıl Clissod Park’ta değil internet üzerinden gerçekleşeceği belirtildi.

Day-Mer Yönetim Kurulu imzalı yazılı açıklamada “Day-Mer 31. Kültür ve Sanat Festivalinin final etkinliği yine Temmuz’un ilk Pazarı her zamanki saatinde, 2’de start alacak. Kuzey Londra’nın en uzun soluklu festivaline bu kez Clissold Park değil ekranlar ev sahipliği yapacak” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle devam ediyor:

“Türkiye’den İngiltere’ye göçün tarihi ile yaşıt olan Festivalin online programında son 30 yılda sahne alan sanatçıların tamamına yer verilecek. Göçün ve Festivalin 30 yıllık serüvenine tanıklık etmek ve festivalin coşkusunu paylaşmak için 5 Temmuz Pazar günü İngiltere saati ile 2’den itibaren herkesi Day-Mer’in Facebook sayfasına bekliyoruz.”

5 Temmuz Pazar günü Day-Mer Facebook sayfasından online olarak yayınlanacak Park Şenliği programında, Türkiye ve Avrupa’dan festivale katılan sanatçılar ve gruplar arasında; Selda Bağcan, Sadık Gürbüz, Ozan Diyar, Mogollar, Kardeş Türküler, Fuat Saka, Servet Kocakaya, Kazım Koyuncu, Şıvan Perwer, Frankfurt Emek Korosu, Mustafa Özarslan ve Grup Çığ, Sabahat Akkiraz, Burhan Berken, Aynur Doğan, Yeni Türkü, Mikail Aslan, Haluk Levent, Serhat Çarnawa, Şevval Sam, Ferhat Tunç, Niyazi Koyuncu, Özlem Özdil, Metin Kemal Kahraman, Erdal Bayrakoğlu,  Erkan Aydar, Hakan Vreskala ve Kontrast yer alıyor. Day-Mer, her yıl çalışmalarını Londra’da yapan çok sayıda grup ve sanatçıyı da park şenliği yer verdi. Online park şenliğinde yer alacak Londralı grupların yıllara göre sıralaması ise şöyle, Grup Hayırlı İşler, Şubat Türküsü, Grup Atmaca, Anatolia, Tara Jaff, Sudden Exit, Baran Deniz, Feryal & Ferhat, Olcay &  Erdoğan Bayır Ensamble, Awaz, Canan Sağır, Music Avesta ve She’koyokh.

Festivali Day-Mer’in Facebook sayfasından saat 14:00’dan itibaren takip edebilirsiniz.

Day-Mer Facebook sayfasının linki:

https://www.facebook.com/daymercentre/

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.