İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nden kınama

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Mehmet, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’ya karşı sosyal medyada yazılanları kınadı.

Mehmet konuyla ilgili yazılı açıklamasında, virüs nedeniyle Mart ayında ülkeler arası uçuşların durdurulduğunu ilk etapta Birleşik Krallıkta eğitim gören üniversite öğrencileri için özel izinle Stansted- Ercan yönüne iki uçak konulduğunu anımsattı.

Bu uçuşların gerçekleşmesinde temsilciliğin, eğitim ataşeliği ve Birleşik Krallık Kıbrıs Türk Öğrenci Federasyonu ile işbirliği içinde çalıştığını anlatan Mehmet’in açıklamasının tamamı şöyle:

“KKTC Londra Temsilcimiz Sayın Oya Tuncalı’ya karşı sosyal medyada yazılanları
kınıyoruz.

Virüs nedeniyle Mart ayı içinde ülkeler arası uçuşlar durduruldu. İlk etapta Birleşik kırallık’ta eğitim gören üniversite öğrencilerimiz için Özel izinle  Stanstead – Ercan arasında iki uçak kondu. Bu uçuşların gerçekleşmesinde Temsilciliğimiz, Eğitim Ataşeliğimiz ve Birleşik Krallık Kıbrıs Türk Öğrenci Federasyonu
işbirliği içinde çalıştılar.

Çok sayıda KKTC vatandaşının gelip de İngiltere’de mahsur kaldığı ortaya çıkınca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra temsilciliğimiz, Eğitim Ateşeliğimiz, İngiltere  Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi ve Cyprus Paradise, işbirliği içine girerek 5 uçak daha  konmasını ve bu insanlarımızın da KKTC’ye gitmesini sağladılar.

Sosyal medyada dolaşan yazıları ve ses kayıtlarını KKTC Londra temsilciliğimize karşı hem saygısızlık, hem de haksızlık olarak görüyoruz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.