Kalp hastası toplum üyemiz ambulans uçakla Türkiye’ye gönderildi

KALP kapakçığı çalışmadığı halde Kovid-19 salgını nedeniyle Londra’da ameliyat randevusu verilmeyen toplum üyemiz Hasan Pala, ambulans uçakla Türkiye’ye götürüldü.

Hayatını İngiltere’de sürdüren 67 yaşındaki kalp hastası Hasan Pala, ambulans uçakla memleketinde gitti.

Aslen Gümüşhane Pekünlü olan ve İngiltere’de yaşayan Hasan Pala, kalp kapakçığı çalışmadığı halde, koronavirüs nedeniyle Londra’da tedavi olamadığı için Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği ambulans uçakla Trabzon’a götürüldü.

İngiltere’de hastanelerin Kovid-19 hastalarına hizmet etmesi sebebiyle ameliyatı için randevu verilmeyen Hasan Pala, ciğerleri su topladığından son zamanlarda çok zor günler geçirdiğini bildirdi.

Muhtemel bir kalp krizinde kurtulmasının mümkün olmadığı belirtilen Pala, dün Türkiye’den gelen uçakla Trabzon’a gitti. Hasan Pala, Trabzon Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yatırıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.