Enfield’te, kemer sıkma politikasına karşı  eylem gerçekleşti

 

ENFIELD Belediyesi’nin bütçesinde yapılacak olan 18 milyon pound kesinti için 27 Şubat Çarşamba akşamı saat 17.30’da Enfield Civic Centre’in önünde eylem gerçekleşti.

Eylemciler Enfield belediyesi bütçesinde, hükümetin kemer sıkma politikasına karşı bir araya geldi ve belediyenin bütçe kesintisine karşı gelmesi için çağrıda bulundu.

Eyleme katılan bir eylemciler şu ifadeyi kullandı:

“Enfield belediyesi 2010 yılından bugüne kadar halka sunulan hizmetlerden 178 milyon pound kesinti yaptı ve bu olağanüstü olumsuz etkilere sebep oldu. Bu kesintilerden dolayı birçok vatandaşımız mağdur oldu.

Bu mağdur insanların bizlere ihtiyacı var ve artık daha fazla kemer sıkma politikalarını tahammül edemeyecekler.”

Eylemciler, bu mağdur insanların ve sessiz çoğunluğun sesi olmaları için bu eylemi düzenlediklerini vurguladı.

Çocuklar, engeliler ve yaşlıların haklarını korumak için her zaman mücadele edeceklerini belirten eylemciler, “Bu kesintiler, hastane, okul, yaşlıların bakımı, sokak temizliği, aydınlatma ve çöp toplama olmak üzere, bize sunulan hizmetlerden kesilecek” dedi.

Bir başka eylemci ise şu açıklamayı yaptı:

“Sağcı May hükümeti, bizim ödediğimiz vergilerden keserek savaşlara ve işgallere bütçe ayırıyor. Lakin, muhalefet olan İşçi Partisi de sağcı hükümetin noterliğini yapıyor.

Tüm belediye encümenlerine çağrıda bulunuyoruz, gerici iktidarın suçlarına ortak olmayın. Kesintilere hayır.”

This slideshow requires JavaScript.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir yorum

 1. Acil eylem çağrısı
  Enfıeld belediyesi 2010 yılından bugüne halka sunulan hizmetlerden £178 milyon kesinti YETMİYORMUŞ gibi bu akşam yine £18 milyon Bir yıllık bütçeden KESİTİ YAPACAK . Bu kesintiler. Hastane , okul , yaşlıların bakımı , sokak temizliği , aydınlatma , çöp toplama olmak üzere BİZE SUNULACAK HİZMETLERDEN. KESİLECEK . Sagcı may hükümeti Bizim Ödediğimiz vergilerden keserek SAVAŞLARA ,İŞGALLERE BÜTÇE AYIRIYOR. Peki muhalefet olan İŞÇİ PARTİSİ de sagcı hükümetin NOTERLİGİNİ YAPIYOR . Tüm belediye encümenlerine ÇAĞIRIYORUZ -gerici iktidarın SUÇLARINA ORTAK OLMAYIN
  BU KESİNTİ BÜTÇESİNE -HAYIR -DEYİN .
  Kesintilere HAYIR
  Eyleme çağrı BUGÜN. SAAT 5.30 da Enfield civic Centre nin önunde buluşalım
  Day mer

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.