“Hedefimiz Türkçe derslerinde akademik başarıyı arttırmak”

TÜRKÇE ders verilen İngiliz okulların yöneticileri ve öğretmenleri 26 Haziran Perşembe akşamı Türk Kadınlar Yardım Derneği’nde bir araya geldi.

TÜRKÇE ders verilen İngiliz okulların yöneticileri ve öğretmenleri 26 Haziran Perşembe akşamı Türk Kadınlar Yardım Derneği’nde bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Ataşesi Gülgün Özçelik tarafından Türkçe dersi verilen İngiliz okullarının yöneticileri ve öğretmenleri için yemekli bir toplantı düzenledi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal, Türkçe dersi verilen İngiliz okullarının yöneticileri ve öğretmenleri ile bir arada olmanın önemini belirterek, “Böylesi faaliyetler her zaman toplum için faydalı olmuştur, bu nedenden dolayı bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Ataşesi Gülgün Özçelik ile birlikte bu etkinliği düzenledik. Uzun yıllardır Türkçe dersi verilen İngiliz okullarının yöneticilerin ve öğretmenlerinin bizlere vermiş oldukları yardım ve destekten dolayı teşekkür ederim. Birlikte ortak çalışmalar ile bugün İngiliz okullarında Türkçe derslerin verilmesi bizim için gurur verici ve özellikle gençlerimiz için çok faydalı.

İngiltere’de Türkçe ders vermek için bu yıl yaklaşık 24 tane öğretmenimiz görev almaktadır ayrıca 13 tane öğretmenimiz ek okullarda Türkçe dersi vermektedir. Türkçe dersleri görmekte olan 2000’den fazla öğrencimiz bulunmakta. Hedefimiz Türkçe derslerinde akademik başarıyı arttırmak, Böylece öğrencilerimizi sosyal aktivitelere teşvik ediyoruz ve kendilerini geliştirmeli için fırsat yaratıyoruz. Öğrencilerin sergilemiş olduğu başarı ise, okudukları okulun statüsüne katkıda bulunuyor. Amacımız, önümüzdeki yıllarda da istişarelerimizi geliştirmek ve daha yakın çalışmalar yürütmek” dedi. Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal’ın ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Ataşesi Gülgün Özçelik, davetlilere sunmuş oldukları katkıdan dolayı teşekkür etti ve böylesi güzel birlikteliğin devamını diledi.  Konuşmaların ardından katılanlara Kıbrıs mutfağına özgü lezzetler ikram edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.