Farklı din ve toplum temsilcileri Milli Görüş iftarında buluştu

İSLAM Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’nın (ICMG) her yıl Ramazan Ayında düzenlediği iftar yemeği İngiltere’deki farklı din ve toplum temsilcilerini bir araya getirdi.

İSLAM Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’nın (ICMG) her yıl Ramazan Ayında düzenlediği iftar yemeği İngiltere’deki farklı din ve toplum temsilcilerini bir araya getirdi.

ICMG Bölge Başkanı Ubeyde Bilaloğlu önderliğinde ICMG İngiltere kadrosu tarafından düzenlenen iftar davetine Wood Green’deki Grand Palace ev sahipliği yaptı.

İftar programına Lordlar Kamarası Üyesi Lord Sheikh, Senegal Büyükelçisi Prof. Cheikh Ahmadou Dieng, Hackney Belediye Başkan Yardımcısı Sheila Peacock, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Yardımcısı Mert Sav, Yunan Ortodox Kilisesi Papazı R. Oakes Gregorios, Cabo Verde Büyükelçiliğinden Jorge Alberto da Silva, Ekvator Büyükelçiliğinden Carlos Antonio Abad Ortiz, Irak Büyükelçiliğinden Dr. Salih Husain Ali, Yemen Büyükelçiliğinden Dr. Yassin Saeed Ahmed, Sri Lanka Sosyalist Cumhuriyeti Yüksek Komiserliğinden Pahala Rallage Sanathana Sugeeshwara Gunaratma, UID UK Başkanı Erdal Yetimova, MÜSİAD UK Başkanı Nuri Bulgurcu, Kraliyet Payeli Dr. Teoman Sırrı, ICGM Bölge Koordinatörü Erol Öztürk’ün yanı sıra pek çok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Kuran’ı Kerim okunması ile başlayan programda ICMG’nin Avrupa’daki faaliyetlerinin anlatıldığı video gösterimi ve konuşmalar yapıldı.

ICMG İngiltere Bölge Başkanı Ubeyde Bilaloğlu’nun selamlama konuşmasının ardından söz alan Lord Sheikh, İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet’i anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Lord Sheikh’in ardından Hasene Başkanı Mesut Gülbahar söz alarak kurumlarının faaliyetlerini anlattı.

Gülbahar’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen UK Albanian Muslim Community and Cultural Center temsilcisi Zymer Salihi ise Ramazan Ayı’nın hikmetlerinden bahsettiği öğrenildi.

İftar programı, Türkiye’nin Londra Din Hizmetleri Müşaviri ve İngiltere Türk Diyanet Vakfı Başkanı Mahmut Özdemir’in okuduğu sofra duası ile son buldu.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin