CHP İngiltere Birliği’nde 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu CHP İngiltere Birliği’nde de yaşandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu CHP İngiltere Birliği’nde de yaşandı.

CHP İngiltere Birliği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinliğe genci yaşlısı onlarca kişi katıldı. Kuzey Londra’nın Edmonton bölgesindeki CHP İngiltere Birliği merkezinde gerçekleşen etkinliğin açılış ve selamlama konuşmasını Başkan Sibel Özçelik yaptı.

Daha sonra söz alan CHP İngiltere Gençlik Kolları Başkanı Burak Güler de kısa bir konuşma yaptı.

Güler konuşmasında, “19 Mayıs günü, Türk milleti için önemli bir gündür. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır. Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletin güçlenmesini sağlamıştır. Biz de kurutuluş savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs gününü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyoruz. Atatürk’ün bu bayramı gençlere armağan ettiğini unutmuyoruz.” dedi.

Güler konuşmasının ardından CHP İngiltere Birliği Gençlik Kolları olarak hayata geçirdikleri projelerini bir slayt gösterisi ile anlattı. Büyük beğeni ve alkış toplayan projelerin anlatımının ardından etkinlik devam etti.

Şiir dinletisi ile süren etkinlikte kısa film gösterimi, vals ve zeybek dansı gösterileri yapıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.