Dr. Doğu Perinçek: “Türkiye devrim sürecinin içine girdi” 

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Londra’da katıldığı konferansta Türkiye’nin devrim sürecine girdiğini savundu.

Anadolu Kültür Merkezi tarafından ‘Türkiye, Ortadoğu ve Kıbrıs’ta Son Gelişmeler’ ismi ile Londra’da konferans gerçekleşti. Londra’da düzenlenen konferansa Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek konuşmacı olarak katıldı.

Konferans 4 Mart Pazar günü Kings’s College London’da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kings College’de düzenlenen konferansta Vatan Partisi Başkanı Dr. Doğu Perinçek Türkiye, Ortadoğu ve Kıbrıs’taki son gelişmelerle ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni bir dünya sürecine girildiğini ve Türkiye’nin de bu süreçte en önemli etkenlerden biri olduğunu belirten Perinçek, ifadesine şöyle devam etti:

“Yeni bir dünyanın kurulmasında önemli faktör var, birisi silahlı etken. Türkiye ile birlikte Suriye, Irak, Iran ve Rusya yeni bir dünyanın kuruluşunda silahla katılan ülkelerdir. Bu gelişmeler çok önemli, dünyanın geleceğini belirleyecek ittifaklar oluşuyor bu ülkeler arasında.”

TÜRKİYE AMERİKA’YLA MÜCADELE EDİYOR

“Türk ordusu Amerika’yı yalnız Afrin’den değil Suriye’den de temizleyecek. Ülkeler Amerika’ya başkaldırmaya başladı ve Amerika’nın dayattığı tek kutup dünya yapısına karşı ayağa kalkmaya başladı.”

TÜRKİYE ATLANTİK SİSTEMİNDEN AYRILIYOR

“Türkiye, Atlantik sisteminden ayrılıyor ve Avrasya’ya gidiyor. Bu süreç, yalnız uluslararası düzlemde değildir, içteki iktidar ve sınıf ilişkilerinin de değişeceği bir süreçtir. Daha doğrusu: İç dinamikler, Türkiye’nin dünyadaki yerini ve sistemini de belirlemektedir. Türkiye halkı, vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi istediği için, Türkiye Atlantik sisteminden kopmakta ve Avrasya’ya yönelmektedir.”

“DEVRİM SÜRECİ İÇİNE GİRDİK”

“Avrasya, Kemalist Devrimi tamamlama sürecinin iklimidir. Vatan bütünlüğü, terörün temizlenmesi, üretim ekonomisi, laiklik ve aydınlanma, hepsi Avrasya ilişkileri içinde hayata geçirilebilir. Rusya, Çin, Hindistan, İran ve Suriye, Türkiye’de Atatürkçü yönetim istediklerini açıklıyorlar. Bu ülkelerle işbirliği süreci, Türkiye açısından kaçınılmaz olarak Kemalist Devrimi tamamlama gündemi için elverişli bir ortam anlamına geliyor.

Bu süreçte, iç dinamikler, Türkiye’nin dünyadaki yerini ve sistemini de belirlemektedir. Türkiye halkı, vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi istediği için, Türkiye Atlantik sisteminden kopmakta ve Avrasya’ya yönelmektedir.”

Dr. Perinçek konuşmasını bitirdikten sonra katılımcıların sorularını cevapladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Perinçek ‘in tespitleri tamamen bilimsel dir .. isci-vatan partisi nin 50 yıllık zaman süresinden süzülüp gelen deneyimli kadroları ve bilimi rehber edinen politikalarının dayadığı gerçekler ……

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.