Taksici Bülent cinayete kurban gitti

KUZEY Londra’nın Barnet bölgesinde gerçekleştirilen cinayette 41 yaşındaki taksici Bülent Kabala’nın hayatını kaybettiği bildirildi.

Polis yaptığı yazılı açıklamada, Pazartesi gece yarı gerçekleşen saldırıda 41 yaşında bir erkeğin, vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu kişinin kimliği bugün Bülent Kabala olarak açıklandı.

Sosyal medyada da yer alan paylaşımlara göre cinayete kurban giden kişinin taksi şoförlüğü yapan Bülent Kabala olduğu yazıldı. Kurbanın 10 yıldır şoförlük yaptığı, evli 3 çocuk babası olduğu da elde edilen bilgiler arasında. Öte yandan Bülent Kabala’nın bağlı olduğu taksi durağından, kurbanın herkes tarafından sevilen saygılı bir insan olduğu yönünde açıklamalar yapıldı.

Edinilen bilgiye göre taksi durağından verilen adrese doğru aracı ile seyreden maktul Bülent Kabala, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce takip edildi. Edgeworth Road üzerinden Mount Pleasant kavşağına bağlanmak üzereyken aracına ateş edilen Bülent Kabala’nın, canını kurtarmak için aracından inip kaçmaya çalıştığı,  fakat başarılı olamadığı iddia edildi. Vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle yaralanan kurban, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti.

GÖRGÜ TANIKLARI ARANIYOR

Metropoliten Polisi Cinayet ve Ağır Suçlar Masası Detektifi Başkomiser Noel McHugh cinayetin ardından soruşturmanın başladığını belirterek “Soruşturmanın henüz başındayız ancak elimizde bazı bilgiler var. Cinayete kurban giden şahsın taksi şoförü olarak çalıştığını ve gümüş rengi bir Mercedes kullandığını biliyoruz. Olay gecesi kullandığı taksiye, mavi renkli van türü araç ile yaklaşan şüpheliler, araçlarından inerek maktule ateş edip, onun yaralanmasına sebep olmuşlar. Saldırı sonrası araçlarına binen katiller Edgeworth Road üzerinden Park Road istikametine doğru kaçmışlar. Polis olarak görgü tanıklarının acilen bizimle irtibat kurmasını istiyoruz.” dedi.

Cinayetle henüz bir tutuklama gerçekleşmezken görgü tanıklarının 0208 785 8099 numaralı telefondan polise veya 0800 555 111 numaralı telefondan Crimestoppers ile anonim olarak iletişime geçebilirler.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin