‘Londra Melekleri’ kuruluş yıldönümlerini kutladı

GEÇTİĞİMİZ yıl kurulan ve kanserli hastalar yararına yardım toplayan ‘Londra Yardım Melekleri’ kuruluş yıldönümünün birincisini, Regency Banqueting Suite’de düzenlenen bir yardım balosu ile gerçekleştirdi.

28 Aralık Pazar gecesi düzenlenen geceye KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, KKTC Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, iş adamları ve seçkin bir davetli grubu katıldı.

Londra Yardım Melekleri Başkanı Nurten Mehmet yaptığı konuşmasında kendilerinin uzun yıllardır yardım dernekleri ile birlikte çok faydalı işler yaptıklarını ancak geçen yıl kurdukları derneklerinin kısa bir sürede tahminlerinin çok daha üstünde destek gördüğüne değinerek şunları söyledi:

“Londra Yardım Melekleri’nin kuruluş amacı toplumumuzdaki kanser hastalarını araştırmak, onların sorunlarına olumlu katkıda bulunmaktır. Kısa sürede bu kadar başarılı işlere imza atmasında emeği geçen yönetim kurulumuzdaki Aydın Hasan, Serpil Bülbüloğlu, Nazan Mustafa, Tülin Karaman, Pembe Hasan, Neslihan Çakır ve Şenel Mehmet’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bizi destekleyen ve bugün aramızda olan tüm yardımseverlere şükranlarımı sunuyorum.”

Derneğin fahri başkanlık görevini yürütmekte olan Dr. Teoman Sırrı ise bu etkinlikten elde edilecek gelir ile kanser hastalarının ihtiyacı olan 4 yeni cihazın daha alınacağının müjdesini verdi.

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran yaptığı konuşmada son derece önemli bir konu hakkında temsilcilik olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bir elin nesi var, iki elin sesi var demişler. Son derece önemli ve hassas bir konuda insanlığa ve sağlığa hizmet amacı taşıyan toplum girişimlerine KKTC Londra Temsilciliği olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ve elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğimizi belirtmek isterim. Birleşik Krallık’ta yaşantısını sürdüren ve yardımlaşma arzusu ile bir araya gelen Londra Yardım Melekleri’ni ve destek verenleri kutladı.”

Yardım balosunda muhteşem sesi ile konuklara unutulmaz bir gece yaşatan Semra Türel unutulmayacak bir Türk Sanat Müziği ziyafeti sundu. Baha YetkinErcüment İbrahim, Hüseyin Cemgünal ve Abone Orhan’ın müziği eşliğinde sahne alan Türel, sanat müziğinin klasik ve sevilen eserleriyle muhteşem bir performans sergiledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.