İngiltere Cemevi’ne yeni başkan

İNGİLTERE Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin 21. olağan genel kurul toplantısı Wood Green’de bulunan yeni Cemevi binasında gerçekleşti.

21 Ocak 2018 Pazar günü gerçekleşen toplantıya üyeler yoğun bir katılım sağladı. Yeni yönetimin seçilmesi için oy kullanmak isteyen yüzlerce dernek üyesinin zaman zaman uzun kuyruklar oluşturduğu gözlendi.

Olağan kurul toplantısı, Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, çeşitli kurum ve dernek yöneticileri, Cemevi Derneği üyeleri, çok sayıda vatandaş ve basının katılımıyla gerçekleşti.

Yeni yönetimin belirlenmesi için iki farklı listenin sunulduğu seçimlerde Ali Dereli Dede’nin yapmış olduğu açılış konuşmasında Aleviler arasında birlik ve beraberlik mesajlarına yer vererek Türkiye’nin sınırlarında yapmış olduğu operasyonlara da değinerek şunları söyledi:


“IŞID haydutlarını Suriye’deki Alevilerin üstüne saldırtarak onların katledilmesine sebep olan zihniyet, şimdi de sadece ve sadece kendi topraklarını IŞID haydutlarından korumaya çalışan Kürt halkına dünden beri yapılan bu saldırıyı kınıyorum ve bunları lanetliyorum. Dün Alevilere düşmanlardı bugün de Kürtlere düşmanlar. Biz Alevilerin yeri daima ezilenlerin yanıdır bugün de Kürtlerin yanıdır, sevgili canlar. Güzel canlar, bizler dün gece 12’ye kadar buraya huzurlarınıza bir liste ile gelmek için yoğun bir çaba verdik ama başarılı olamadık. Ancak hiç önemli değil. Biz kendi inancımızda olduğu gibi bu kurumda da gerçek demokrasiyi işletmeliyiz. Burada da bugün bu demokrasi örneğini vermeliyiz sevgili canlar.”

Yapılan oylamanın ardından, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin 21. Dönem Başkanı Hüseyin Üzüm oldu. Yeni dönemde görev alacak diğer isimler ise şöyle;

Yönetim Kurulu:

Ali Ertürk, Baykal Sürük, Belgin Çetin, Cihan Sığırtmaç, Devrim Kutlu, Dilan Güven, Elif Bulut, Elif Yüzer Elvan Akın, Hüseyin Keskin, Kadir Yürük, Mehmet Gül, Mikail Güzel, Murat Karataş, Mustafa Demir, Rukiye Aktaş, Savaş Hurman, Seyfullah Sönmez, Tuğba Özcivan, Umutcan Dinçer, Zeynel Akdoğan, Zeynep Köse, Yusuf Demirkıran.

Disiplin Kurulu:

Ali Gül Gürgür, Aynur Çelik, Cemal Karabulut, Elif Tümay, Hayri Ergönül, Hüseyin Gündüz, Hüseyin Oruç, Tevfik Cimikoğlu.

Denetleme Kurulu:

Fevzi Cinpolat, Halil Er, Hüseyin Doğan, Kalender Poyraz, Mustafa Buz, Rüstem Özdemir.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.