2017 yılında neler yaşadık-EYLÜL

Eylül – 2017

– İslam Aleminin iki önemli bayramından biri olan Kurban Bayramını birlik ve beraberlik içerisinde kutlamak isteyen Londralılar camilere akın etti. Kurban Bayramı, Londra Başkonsolosluğu tarafından organize edilen piknikte vatandaşları bir araya geldi. Manchester’daysa Kuzey Batı İngiltere Türk Toplum Derneğinin organizasyonuyla düzenlenen bayram kahvaltısı yurttaşların bir araya gelmesini sağladı.

– Enfield Belediyesi gıda müfettişleri, Tatlı Dünyası adlı pastanede yaptıkları hijyen kontrolü sırasında içinde canlı yavru sıçanlar olan bir yuva bulunca işletmeyi kapatma ve para cezasına çarptırdı.

– Parkinson ve kanser hastası olan 82 yaşındaki Kıbrıslı Türk Ahmet Dobran, hırsızların saldırısına uğrayarak bitkisel hayata girdi.

– Mesleklerinden men edildikleri için açlık grevi yapan ve tutuklanan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Londra’da dayanışma gecesi düzenledi.

– Uzun yıllardır Londra’da faaliyet gösteren MÜSİAD UK’in, ilk resmi şubesi özel bir davetle açıldı.

– Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay ve bazı partisi temsilcileri düzenledikleri toplantıyla Kıbrıslı Türklerle buluştu.

– Tottenham bölgesinde bulunan, Safehouse Self-Storage’da çıkan yangında birden fazla depo ve işyeri zarar gördü. Türk toplumuzdan da birçok iş adamının depo ve işyerlerinin olduğu alanda çıkan yangında can kaybı yaşanmadı.

– İngiltere’de yaşayan Kürt halkının yakından tanıdığı belgesel yapımcısı Mehmet Aksoy, IŞİD tarafından Suriye’de gerçekleştirilen bir saldırıda hayatını kaybetti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.