2017 yılında neler yaşadık-AĞUSTOS

Ağustos – 2017

– Kıbrıs Türklerine Adalet Platformu, sonuçsuz kalan Kıbrıs müzakerelerinin ardından İngiltere’den beklentilerini içeren bir mektup yazarak Başbakan Theresa May’e sundu.

– Türk asıllı İngiliz vatandaşı Ali Gül ve eşi balayı için gittikleri Amerika’dan yolunda hiçbir gerekçe belirtilmeksizin İngiltere’ye geri gönderildi.

– Kıbrıslı Türk Mehmet Hüseyin, 50 yıl sonra Danimarka’da yaşayan oğlu Thomas Knudtsen’e kavuştu.

– Haringey eski Belediye Başkanı Ali Gül Özbek, Lenfoma Kanser Hastalarına Yardım derneği için 71 bin 477.07 pound değerinde bağış topladı.

– Kıbrıslı Türk Sıla Uluçay, Oxford Üniversitesi’nin dünyaca ünlü Modern Ortadoğu Araştırmaları master programının birincisi oldu.

– Uzun bir süre boş kalan Londra Eğitim Müşavirliğine Hasan Ünsal atandı.

– Kıbrıslı eğitimci Önder Fahrioğlu, Oxford Üniversitesi tarafından sadece 1 kişiye verilen doktora bursunu almaya hak kazandı.

– İngiltere’nin en büyük yöre derneklerinden Bozca-Der yaklaşık 200 kişiden oluşan bir grupla, Türkiye’de yapılan Birinci Bozca-Der Köy Şenliğine katıldı.

– Kıbrıslı Kadınlar Projesi (Turkish Cypriot Women’s Project), “Borç Projesi” ile borcu olan bireylere yardım eli uzatmaya başladı.

– Kuzey Londra’nın Edmonton bölgesinde bir kahvehane işleten Cafer A., evine gitmek için işyerinden çıktığı sırada cadde ortasında silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti.

– İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nde uzun yıllar aktif siyaset yapan Nilgün Canver, kansere yenik düşerek vefat etti.

– 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Büyükelçilikte verilen resepsiyonun yanı sıra İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Brighton’da düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin