1 Pound marketlere büyük rakip; 25p marketler

 

EASYFOOD

Hava ulaşımında ucuz fiyatları ile dev şirketlerin rekabet etmekte zorlandığı EasyJet, gıda sektöründe de 1 pound marketlerin rakibi oldu.

Easy Foodstore adı ile piyasaya giren şirketler topluluğu rekabeti arttırırken, ürün fiyatlarını en aza çekmeyi amaçlıyor. Her ürünün 25p gibi çok ucuza satıldığı süpermarket, ilk şubesini Kuzey Londra’nın Park Royal bölgesinde açtı.

s

KIBRIS İLHAM OLDU

Gıda sektörüne nasıl girme kararı aldıklarını açıklayan Easyjet CEO’su olan Güney Kıbrıslı işadamı Stelios Haji-Ioannou, müşterilerine ucuz ürünler sunan marketlerin diğer marketlere oranla daha popüler olduğunu, özellikle Yunanistan ve Kıbrıs ziyaretlerinde karşılaştığı manzaradan etkilenerek 25p’ye ürün satarak hem reklam hem de insanlara hizmet etmek istediklerini ifade etti.

“Pahalı markalara hayır, dürüst fiyatlı gıdalara evet!” sloganı ile piyasaya giren Easy Foodstore’da her ürün 25p olmasına rağmen bir aile ortama 27 pound harcıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Park Royal’de faaliyete giren ilk marketin tanıtım amaçlı olduğu belirtilirken, satışlarının iyi gitmesi durumunda, Londra’nın başka bölgelerinde de şubeler açılması planlanlanıyor.

1

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin