Birleşik Krallık’ta koronavirüs sebebiyle 215 kişi daha hayatını kaybetti

Koronavirüs Birleşik Krallık’ta can almaya devam ediyor. Yapılan tüm uyarılara ve alınan tüm önemlere rağmen yayılmaya devam eden ölümcül virüs 215 kişinin daha yaşamına son verdi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 30 Mayıs itibarıyla salgın sebebiyle ülkede hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 38 bin 376 kişiye ulaştı.

Bakanlığın internetten yaptığı açıklamada son 24 saatte 127 bin 722 adet test yapıldığı, test yapılan kişilerden 2 bin 445’inde virüse rastlandığı belirtildi.

Birleşik Krallık genelinde toplam 4 milyon 171 bin 408 adet test yapıldığı, test yapılan kişilerden 257 bin 154’inde virüse rastlandığı açıklandı.

İngiltere, Kovid-19’a bağlı ölüm sayısı bakımından dünyada ABD’den sonra ikinci, Avrupa’da ise birinci sırada bulunuyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.