Londra metrosunda cinsel saldırı oranı yüzde 42 arttı

Londra metrosunda son dört yıl içinde cinsel saldırılar yüzde 42 arttı.

Polise göre 2015 ve 2016 yılları arasında 844 cinsel saldırı kayıtlara geçerken, bu sayı 2018 ve 2019 yılları arasında 1206’ya çıktı.

Saldırılara karşı kampanya başlatan kadın haklarını savunan dernekler, şikayette bulunmayanların da sayısı dikkate alındığında bu rakamın çok daha fazla olduğunu belirterek, saldırıya uğrayanların mutlaka polise gitmeleri konusunda uyarılar yapıyor.

“Kadına Şiddete Son verin Koalisyonu” sorumlusu Andrea Simon, basına yaptığı açıklamada, sonradan yapılacak şikayetlerin dışında önceden önlemler alarak, saldırıda bulunanların teşhir edilmesi ve engellenmesinin önemli olduğu uyarısında bulundu.

Londra Metro İdaresine göre, çok daha fazla yolcunun kullandığı metro hatlarında cinsel saldırılar daha yaygın. Londra metrosunda güvenliği sağlamak için 3 bine yakın polis görev yaparken, güvenlik kameraları yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Kaynak: EuroNews

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.