Banksy, bu kez İngiltere’deki işaret levhasında

SOKAK sanatçısı Banksy, bu sefer İngiltere’de işaret levhasında ortaya çıktı.

SOKAK sanatçısı Banksy, bu sefer İngiltere’de işaret levhasında ortaya çıktı. Clevedon’da yer aldığı söylenen tabela, sosyal medya yorumlarına göre artık yerinde değil.

Mart ayında New York’ta ortaya çıkan, ardından haziranda Fransız hükûmetini çizdiği duvar resimleriyle eleştiren Banksy, tekrar İngiltere sokaklarında.

Bristol’de Clevedon kasabasında bir elektrik direği üzerine yaptığı çizim, Banksy’nin Instagram hesabında yayınlandı.

Paylaşılan fotoğrafta Banksy’nin çizimi olan levha ve altında el ele yürüyen yaşlı bir kadın ve adam görülüyor. Arka planda uzun bir yol ve bir dizi ev görülüyor.

Fotoğrafın altına yapılan yorumlarda Banksy hayranları, bu yolun Clevedon, North Somerset’te olduğu yazıyor. Tabelada eski nesilleri sırtında taşıyan iki genç tasvir edilmiş. Sosyal medyaya göre çalışma, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliğinden çekilmesi olayı Brexit’ten ilham alındı.

Çalışmanın asıl anlamı açıklanmazken, Banksy’nin genelde eserlerinin siyaset ve toplumsal konular üzerine olması, tahminlerin doğru olabileceğini düşündürüyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.