Tusk: İngiltere’nin AB içinde kalmasına hala açığız

 

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, “İngiltere’nin AB içinde kalmasına hala açığız” dedi.

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere’nin AB üyeliği konusunda fikir değiştirmesi halinde kapıların açık olduğunu söyledi. Strasburg’daki Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Tusk, “Eğer İngiltere hükümeti ayrılma kararında ısrarcı olursa Brexit tüm negatif sonuçlarıyla gerçeğe dönüşür. Aksi halde, İngiliz dostlarımıza kalplerimiz hala açık. İngiltere’nin AB içinde kalmasına hala açığız” dedi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Junker de açıklamalarıyla Tusk’ı destekledi. İngiltere’nin AB içinde kalması konusunda hemfikir olduklarını kaydeden Junker, “Tusk da Brexit ile ilgili benzer açıklama yaparak, ‘kapılarımız açık’ dedi. Bunu Londra’nın da duyacağını umuyorum” dedi.  (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.