Dalston’daki ölüm cinayet mi yoksa intihar mı? (Videolu Haber)

Polisin gözaltına alırken aşırı güç uyguladığı 20 yaşındaki genç hayatını kaybetti.

Olay Dalston’da geçen Cumartesi sabah saatlerinde meydana geldi.

Rashan Charles olarak bilinen genç, polislerden kaçarak bir off licence dükkanına girdi.

Dükkanın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde gencin ağzına bir cisim attıkttan sonra yuttuğu, polis memurlarınınsa aşırı güç kullanarak 20 yaşındaki genci gözaltına almaya çalıştığı görüldü.

Metropolitan Polis sözcüsü olaya ilişkin “Bir nesneyi yutmaya çalıştığı görülen maktul, Kingsland Yolu’nda bir dükkana girdi. Polis memurları müdahale etti ve adamın kendisine zarar vermesini önlemeye çalıştı ancak Charles sonra hastalandı.” açıklamasını yaptı.

Olayın ardından ambulans çağrıldığını belirten sözcü, polis memurlarının bu süre zarfında maktule ilk yardımda bulunduklarını ifade etti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Charles’ı Royal London Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede yapılan müdahaleden yaklaşık bir saat sonra genci hayatını kaybettiği duyuruldu.

Charles’ın bir akrabası, maktule otopsi yapılacağını duyurdu.

Kamera görüntülerine göre polis tarafından aşırı güç uygulanan Charles’ın bir cinayete mi kurban gittiği yoksa polisin açıklamasına göre yuttuğu bir cisimle intihar mı ettiği yapılan otopsi sonrası ortaya çıkacak.

ÇİÇEKLER CHARLES İÇİN

Gencin sevenleri hayatını kaybettiği yere çiçekler koymaya başladı.

İsmini verme istemeyen bir kişi, Cherles’ın civarda tanınan ve sevilen bir kişi olduğunu, yaşına göre olgun olduğunu ve onun ölüm haberinin kendisini şok ettiğini söyledi.

PROTESTO EDİLECEK

Yaşananların ardından Hackney Irkçılığa ve Faşizme Karşı Durma üyeleri sosyal medya üzerinde polisi protesto etmek üzere bir araya gelme çağrısı yaptı.

Yoğun bir kalabalığın toplanması beklenen protesto gösterisi bugün (Pazartesi) saat 18.30’da Stoke Newington Polis Karakolu önünde kerçekleşecek.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.