Brezilya’da günlük vaka rekoru kırıldı

Toplam 2 milyon 230 bin vaka ile koronavirüs salgınında dünya genelinde ABD’nin arkasından ikinci sırada bulunan Brezilya, son 24 saatte tespit edilen 67 binden fazla yeni vaka ile günlük rekorunu bir kez daha kırdı.

Brezilya’da son 24 saatte tespit edilen 67 binden fazla yeni vaka ile günlük rekoru bir kez daha kırdı…

Brezilya Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre aynı süre içinde ölü sayısı ise 1300 kişi olarak bildirildi. Böylece salgından ölenlerin sayısı 83 bin kişiye ulaştı.

Brezilya basınına yansıyan haberlere göre salgından en çok etkilenen yerler küçük kasabalar ve küçük köyler olarak verilirken, bu bölgelerde çok kısıtlı sağlık imkanlarının bulunması salgının yarattığı sonuçları daha da ağırlaştırıyor.

Özellikle Brezilya’daki yerli halkın yaşadığı bölgelerde etkili olan salgının, ülkenin en büyük yerel kabilesi olan Xingu halkının lideri Artiana Yawalapiti’nin de pozitif çıkması ile birlikte daha dramatik bir hal alırken, hasta olan insanların sağlık merkezlerine ulaşmak için 24 saatten fazla yol almak zorunda olması basında eleştirilere neden oluyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.