Türk asıllı polis memuru Cem Düzel silahla vuruldu

ABD’nin Colorado eyaletinin Colarado Sprıngs bölgesinde görev yapan Türk asıllı Polis Memuru Cem Düzel perşembe gecesi silahla vurularak ağır yaralandı.

ABD’nin Colorado eyaletinin Colarado Sprıngs bölgesinde görev yapan Türk asıllı Polis Memuru Cem Düzel perşembe gecesi silahla vurularak ağır yaralandı.

5 yıldır Colorado Springs Polis Departmanında görev yapan Düzel gece saat 03.00 sularında ABD Olimpiyat İdman merkezi yakınlarında 31 yaşındaki Karrar Noaman Al Khammasi tarafından silahla vurularak ağır yaralandı. Khammasi silah bulundurmak suçundan daha önce çıkartılmış ve Cuma günü gerçekleşecek mahkemesini beklemek üzere şartlı salıverilmişti.

Saldırı, Düzel bölgeden gelen silah sesleri ile ilgili şikâyete müdahale ederken gerçekleşti.

El Paso Bölgesi Şerif Departmanın gerçekleşen saldırıyı incelerken departman sözcüsü Jacqueline Kirby “Khammasi’nin Düzel’e ve bir diğer polise ateş açtığını ve polislerin karşılık verdi” diyerek Khammasi’nin yararlı olarak tutuklandığını duyurdu.

Saldırı sırasında bölgede UBER şoförü olarak çalışan Carrie Ward “Silah seslerini duydum. Polis aracının ışıklarını görebiliyordum. 911’i aradım ve memurun durumunu sordum” dedi. İsmini vermeyen bir kişide 10-12 el silah sesi duyduğunu anlattı.

Halk Düzel’in kaldırıldığı ve ameliyata alındığı hastanenin önünde destek için toplandı. Colorado Polıs Departmanı Düzel’e ve ailesine destek vermek için yardım hesabı açaken durumu kendi çıkarları için kullanarak halktan para toplamak isteyenlere karşı uyarı yayınladı.

Cem Düzel’in durumunun ciddiyetini koruduğu hastane tarafından açıklandı. (MİLLİYET.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin