Uğur Dündar’dan Turhan Çömez bombası

london Meeting web2008 yılından bu yana İngiltere’de yaşayan Ergenekon davası sanığı Turhan Çömez’in Uğur Dündar’a röportaj verdiği öğrenildi. İngiltere’de doktorluk yapan ve bir dönem Balıkesir milletvekiliğinin yanısıra Başbakan Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdürlüğünü de yapan Çömez, Türkiye dışına çıktıktan sonra ilk kez bir gazeteciye konuştu.

Bu haber için Sözcü gazetesindeki yazılarına bir süre ara veren deneyimli gazeteci Dündar’ın, twitter hesabından röportajın ses getireceği yönündeki mesajları Çömez’in önemli bilgiler verdiği şeklinde yorumlanıyor.

1 Temmuz 2008 tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan Çömez, dil eğitimi için geldiği İngiltere’ye oturum başvurusunda bulunmuştu. Burada denkliğini tamamlayarak bir hastanede çalışmaya başlayan Çömez, son olarak 100’ü aşkın İngiliz milletvekili ve Lordlar Kamarası üyesinin hazır bulunduğu ‘British Kebap Awards’ gecesine davetli olarak katılmıştı. Başbakan Erdoğan’ın özel kalem müdürlüğünün yanısıra doktorluğunu da yapan Turhan Çömez, Erdoğan’ın kara kutusu olarak biliniyordu. Milletvekili olarak bulunduğu AKP’li bakanlara yönelik sert eleştirilerinden dolayı 2008 yılının Nisan ayında partisinden ihraç edilen Çömez hakkında, aynı yıl gerçekleştirilen Ergenokon soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Londra Gazete’nin, Turhan Çömez’e yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, Ak Parti ile yollarının ayrılmasına ilişkin önemli bilgiler veren AKP eski milletvekili, 17 Aralık yolsuzluk operasyonlarına ilişkin de çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Daha fazla göster

İlgili haber

Bir yorum

  1. Bugün Halk Tv’den izledm Cömez eğer doğru söylüyorsa suç delili olarak hakkında hazırlanan iddinameler komik ötesi

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin