Olcay Bayır güçlü sesi ile Londralı’ları büyüleyecek

SESLENDİRDİĞİ Kürtçe ve Türkçe şarkılarla özellikle İngiltere basınının da dikkatini çekmeyi başaran vokalist ve besteci Olcay Bayır Londra’da 29 Haziran Cuma günü bir konser vermeye hazırlanıyor.

SESLENDİRDİĞİ Kürtçe ve Türkçe şarkılarla özellikle İngiltere basınının da dikkatini çekmeyi başaran vokalist ve besteci Olcay Bayır Londra’da 29 Haziran Cuma günü bir konser vermeye hazırlanıyor.

Gaziantep doğumlu şarkıcının 29 Haziran gecesi gerçekleşecek konserine bilet almak isteyenler https://www.richmix.org.uk/events/music/olcay-bayir-concert adresini ziyaret ederek satın alabilirler.

OLCAY BAYIR KİMDİR?

Vokalist ve besteci Olcay Bayır kendine ait orijinal (contemporary fusion) bestelerinin yanı sıra Doğu Akdeniz, Anadolu ve Orta Doğu’nun geleneksel halk ezgilerinden oluşan seçkin repertuarını, berrak ve güçlü lirik soprano sesiyle, çok beğeni toplayan yorumu ile dinleyenlerle paylaşıyor. Bayır, şarkılarını başta Türkçe olmak üzere, Kürtçe, Ermenice, Ladio, Arapça ve Yunanca söylüyor. İngiltere başta olmak üzere Avrupa ve Türkiye’de de konserler veriyor.

Gaziantep doğumlu olan Olcay Bayır, Anadolu’nun müzikal zenginliğinin içinde büyüyüp yetişti. Müziğe karşı olan aşkı ilk yaşlarından itibaren kendini gösterdi. İki yaşında yaşında şarkı söylemeye başlarken, ilk bestesini 6 yaşında çok sevdiği ilk okul öğretmenine yaptı. 1998 yılında Londra’ya göç edişi hayatında bir dönem noktası oldu. Yepyeni ve olanaklarla dolu bu kentte klasik müzikle tanışan Olcay Bayır, opera ve şan tekniğine yöneldi. Profesyonel operacılardan dersler aldı ve 2008 yılında batı klasik müziği opera bölümünü başarı ile bitirdi. Eğitiminin ardından birçok opera prodüksiyonlarda yer aldı ve Londra’da Barbican Centre ve Queen Elizabeth Hall gibi birçok sahnede boy gösterdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.