İngiliz yolcunun İstanbul’dan dönüş bileti iptal edildi

İngiliz basınında çıkan bir habere göre Türk Hava Yolları, İngiliz bir yolcunun ‘gidiş biletini kullanmadığını’ iddia ederek, dönüş biletini iptal etti. Sonrasında yolcudan yeni bilet almasını istedi. THY olayın ortaya çıkması üzerine hatasını kabul etti.

Türk Hava Yolları uçağıyla İstanbul’a gidiş-dönüş bileti alan İngiliz yolcu John May, İstanbul’dan ülkesine dönmeye çalışırken kendisine biletinin iptal edildiği söylendi.

THY, May’in gidiş uçağına binmediğini iddia etti. Oysa May, biniş kartını gösterebiliyordu ve geliş uçağında bindiği yeri söyleyebiliyordu.

John May, 250 sterline yeni bir dönüş bileti almak zorunda kaldı. Bileti iptal edilen yolcu, İngiltere’de biniş yaptığı Heathrow Havalimanı’ndan uçağa bindiği görüntüleri talep etti.

İngiliz gazetesi Independent’a da konuyla ilgili bilgi veren John May’in girişimlerinin ardından THY hata yaptığını kabul etmek durumunda kaldı.

Özür açıklaması yapan THY, May’in zararını ödeyeceğini de belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.