Chatham House analisti parlamentoda Türkiye’yi değerlendirecek

 

Chatham House analistlerinden Dr Neil Quilliam .
Chatham House analistlerinden Dr Neil Quilliam.

Londra merkezli Türkiye Araştırmalar Merkezi CEFTUS, Türkiye’deki gelişmelere yönelik önemli bir toplantıya imza atıyor. Türkiye’deki gelişmeler, ISIS ve PKK çatışmaları ile Suriye’nin geleceğine yönelik değerlendirmelerin yapılacağı toplantı 19 Ekim Pazartesi günü İngiltere Parlamentosu’nda düzenlenecek.

Etkinlikte Chatham House analistlerinden Dr Neil Quilliam ile risk değerlendirme kuruluşu Stroz Friedberg’in Ortadoğu analistlerinden Jonathan Friedman konuşmacı olarak katılacaklar. Toplantıya ev sahipliği yapacak olan İşçi Partili milletvekili Diane Abbott da etkinlikte görüşlerini aktaracak.

Stroz Friedberg’in Ortadoğu analistlerinden Jonathan Friedman.
Stroz Friedberg’in Ortadoğu analistlerinden Jonathan Friedman.

ÇATIŞMALARIN GÖLGESİNDE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Akşam 19.00-21.00 saatleri arasında, Parlamento’nun 10 numaralı komite odasında  gerçekleştirilecek toplantıya katılmak için info@ceftus.org adresine kayıt yaptırmak gerekecek. Toplantıya katılmak isteyenler kayit icin ayrica www.ceftus.org web sitesini ziyaret edip kayıt yaptırabilirler.

CEFTUS’un düzenleyeceği etkinlikte analistler, bölgenin ve Türkiye’nin geleceğine yönelik değerlendirmelerini paylaşacaklar. Türkiye, 20 Temmuz’da Suruç’ta meydana gelen ve 33 kişinin hayatını kaybettiği ISIS’in intihar saldırısı sonrası çatışmalı bir döneme girmişti. PKK ile yürütülen müzakere sürecinin de sona ermesi ile onlarca kişinin yaşamını yitirdiği bu süreç, diğer taraftan Türkiye’nin hava sahasını ISIS’e yönelik askeri müdahaleler için açması ile kritik bir döneme girdi.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Ceftus yetkililerinden Raife Aytek, Türkiye’de yaşanan son siyasal gelişmelerin bölge politikalarından bağımsız ele alınamayacağını belirterek, CEFTUS olarak Britanya’nın önemli kuruluşlarının bölge analistlerinin katılacağı bu toplantıya ilginin büyük olmasını beklediklerini açıkladı.

İşçi Partili milletvekili Diane Abbott
İşçi Partili milletvekili Diane Abbott.
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin