Eğitim Konsorsiyumu’nda Kelami Dedezade dönemi

Egitim2İngiltere’de faaliyet gösteren Türk okullarını bir çatı altında toplayan Türk Dili, Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu (Konsorsiyum) Başkanlığına Kelami Dedezade seçildi.

Sekizinci genel kurul toplantısını geçtiğimiz haftalarda Kıbrıs Türk Toplum Merkezi’nde gerçekleştiren Konsorsiyumun yeni dönem başkanlığına Haringey Eğitim Dairesi Müfettişi Kelami Dedezade seçildi.

Toplantı, geçen dönemin başkanı Necmi Hasanoğlu tarafından yönetilirken, sekreterlik görevi de Nilüfer Pyper ve Behiye Karaman tarafından yürütüldü.

2011- 2012 çalışma raporu ve mali rapor sunularak onaylandı.

Tüzük değişikliğine gidilerek başkanlık sistemi değiştirildi.

Bundan böyle her başkan adayı kendi yönetim kurulu listesiyle seçime katılacak. Seçilen başkan ve yönetim kurulu ilk yapacakları toplantıda başkan yardımcısı, veznedar, sekreteri ve diğer görev dağılımlarını kendi aralarında yapacaklar.

TÜRK OKULLARINI TEMSİL EDİYORLAR

Konsorsiyumun Yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Ahmet Havalı, Necmi Hasanoğlu, Abdullah Halisdemir, Erkan Pastırmacıoğlu, Fatih Kahraman,Taşkın Baraç, Ertuğrul Mehmet, Ertanç Hidayettin, Filiz Short, Özlem Engür ve Yılmaz Özdemir.

Genel kurul toplantısında, KKTC Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Kortay ve Konsey Başkanı Ahmet  Baştürk de hazır bulundular.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin