Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutlayacak

sheratonGeçtiğimiz yıl Nisan ayında, İngiltere Başbakan Yardımcısı Nick Clegg’in katılımıyla düzenlenen bir törenle kuruluşunu ilan eden Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi, 1’inci kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Londra merkezli çalışmalarını sürdüren Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği panel, seminer ve network etkinlikleriyle önemli başarılar elde etti. Kısa çalışma dönemine önemli çalışmalar sığdıran merkez, 1’inci kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinlikliklerle kutlamak için gerekli hazırlıklarını sürdürüyor.

1’inci yıldönümünü, 30 Nisan akşamı, Park Lane Sheraton Otel’de düzenleyeceği bir etkinlikle kutlayacak olan merkez, geceye aralarında  Başbakan Yardımcısı Nick Clegg, Devlet Bakanları Lynne Featherstone, Lord William Wallace, Simon Hughes, Jeremy Brown, Paul Burstow, Ed Davey, Eric Pickles ile  Lord Sharkey, Lord Razzor, Baroness Meral Ece, Baroness Sarah Lutford, Baroness Hamwee, Lord Graham Tope, Milletvekilleri Tom Brake, Stephen Twigg, Eric Ollerenshaw, Nick de Bois, Andy Love, ve David Lammy’nin de bulunduğu çok sayıda seçkin davetlinin katılmasının beklendiğini duyurdu.

Merkezin birinci kuruluş yıldönümü kutlamalarına ayrıca Türkiye’nin önemli gazeteci, yazarlarından Hilal Kaplan, Ali Bayramoğlu, Cengiz Candar, Bejan Matur ve Amberin Zaman’ın da katılacağı öğrenildi.

Birinci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk kez verilecek olan  Toplumsal Başarı ödüllerini de Başbakan Yardımcısı Nick Clegg’in sunacağı kaydedildi.

HİLAL KAPLAN VE AMBERİN ZAMAN’DAN İKİ AYRİ SEMİNER

Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi ayrıca 1 Mayis ve 2 Mayıs tarihlerinde Habertürk ve The Economist yazarlarından Amberin Zaman ile Yeni Şafak Gazetesi yazarlarından Hilal Kaplan’ın konuşmacı olarak katılacakları 2 ayrı seminer organize etmeye hazırlanıyor. İngiliz Parlementosu ve SOAS Üniversitesi’nde gerçekleşmesi planlanan seminerler halka açık olacak.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin