Türk kahvesi silahla tarandı

Silah3Londra’da, Türklere ait kahve, market ve restoranların yanyana yer aldığı Newington Green’deki bir Türk kahvehanesine silahlı saldırı düzenlendi.

Şans eseri ölüm olayının yaşanmadığı saldırıda 1 kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Cafer Aslan ve Hayri Bayram’a ait 123 Green Lanes adresindeki Laziko Kahvesi’ne geçtiğimiz Çarşamba saat 01.15 sıralarında kimliği belirlenemeyen kişi yada kişiler silahlı saldırı düzenledi.

Yolun karşı tarafındaki köşeden ateş açan bir kişinin silahından çıkan kurşunlardan 8’i kahvenin dışındaki tahta pençereden içeriye girdi.

Kurşunlardan biri, televizyonun yer aldığı ön bölümde ayakta duran 45 yaşındaki Hasan G. adlı bir kişinin yüzüne isabet etti. Yaralı, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahale ardından yaralının hayati tehlikesinin olmadığı kaydedildi.

Kahvehane sahipleri Aslan ve Bayram, “silahlı saldırıya anlam veremediklerini, kimseyle bir husumetlerinin olmadığını” söylediler.

Saldırıyla ilgili herhangi bir tutuklama olmadığını belirten Metropolitan Polis (Met) görevlisi Ali Dağ, olayla ilgili araştırmanın titizlikle sürdürüldüğünü ifade etti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin