Kürt müzisyen Prens’e müzik şovu

Londra'da yasayan ünlü Kürt müzisyen ve Daf ustası Hussein Zahawy, İngiltere Prensi Charles'ında dinleyicileri arasında bulunduğu görkemli bir konser verdi.

İlk kez Prens Charles'in katıldığı bir konserde sahne aldığı için heyecanlı olduğu gözlenen Hussein Zahawy, müthiş performansıyla İngiliz dinleyicilerden de büyük ilgi gördü. Dinleyiciler arasında bulunan Prens Charles program sonrası Hussein Zahawy'nin yanına giderek memnuniyetini dile getirip, Daf hakkinda bilgi istedi. Daf hakkında bilgi alan Prens Charles ileride benzer programlarda Kürt sanatçı Hussein Zahawy'de görmekten mutluluk duyacağını dile getirerek, Britanya'da yaşayan Kürt toplumunun sosyal ve ekonomik hayatta olduğu kadar kültürel hayatta da önemli katkılar sunduğunun görüldüğünü belirtti. 

 En son Londra Kürt Film festivalinin açılış galasında sahneye çıkan Hussein Zahawy dinleyicilerden büyük ilgi görmüştü.

Prens Charles'in onursal başkanlığını yaptığı Mosaic Awards'in Victoria Albert Müzesi'nde gercekleşen konsere binlerce tanınmış sahsiyetin katılımı büyük dikkat çekti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.