Konsey’in yeni Yönetim Kurulu Oya Tuncalı’yı ziyaret etti

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin göreve yeni başlayan yönetim kurulu üyeler, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’yı ziyaret etti.

1 Mart 2020 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında yeni yönetimini belirleyen Konsey, yeni Başkanı Ertuğrul Mehmet ve yönetim kurulu üyeleri ile Covid-19 pandemisi nedeniyle yapamadıkları ziyareti, 16 Temmuz Cuma günü gerçekleştirdi.

Konsey Başkanı Ertuğrul Mehmet, ziyaret amaçlarının yeni yönetim olarak şu ana kadar yaptıkları ve yapacakları çalışmaları, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ile paylaşmak ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımızı tebrik etmek olduğunu ifade etti.

Oya Tuncalı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek birçok kuruluşu bünyesinde barındıran Konsey’in, İngiltere Kıbrıs Türk Toplumu için çok önemli olduğunu vurguladı.

Toplumda farklı kurumlarda çalışmış, tecrübeli bir isim olan Başkan Ertuğrul Mehmet yanında yeni yönetimin genç ve aktif üyelerden oluşmasının Konsey’e enerji getirdiğini ifade eden Tuncalı, Covid-19 süresince temsilcilik ile birlikte yaptıkları birçok çalışmada bunu gözlemlediklerini söyledi.

Tuncalı ifadesine şöyle devam etti:

“Önümüzdeki günlerde 46. yıldönümünü kutlayacağımız Barış ve Özgürlük Bayramımızı, İngiltere’de yaşayan kardeşlerimizle kutlamanın mutluluğu ve gururu ile önümüzdeki dönemde de yakın bir işbirliği içerisinde ülkemiz ve toplumumuz için gayret ve çalışmalarımıza devam edecek.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.